DUK

Rūšiuoti DUK

Kas yra P.I.P. ?
Kaip naudotis ?
Bendradarbiavimas
Informacija rėmėjams

Kas yra P.I.P. ?

  1. Plungės Išmanusis Parkas

    Plungės Išmanusis Parkas - virtualus edukacinis-pažintinis turas, pritaikytas mobiliesiems įrenginiams ir skirtas susipažinti su Plungės parku - Kultūros objektais, Gyvūnais ir Augalais.


  2. Kodėl sukūrėme?

    Gilesnis aplinkos pažinimas, gamta, ekologija – šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje itin aktualios temos, tačiau rimtesnio dėmesio joms trūksta. Trūksta naujoviškesnio požiūrio ir adekvataus turinio bei tinkamų formų; nėra konkrečios neformalios institucijos, galinčios būti jungiamąja šio ugdymo grandimi – visiems lengvai prieinamos, patrauklios, aprūpintos naujausiomis technologijomis, edukacinėmis programomis bei žmogiškaisiais ištekliais.

    Bibliotekos teikiamas projektas yra edukacinis projektas, padėsiantis sustiprinti ir išplėsti vaikų ir jaunimo neformalųjį gamtinį, ekologinį ugdymą ir užimtumą rajone, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas.


  3. Projekto tikslai

    Sustiprinti neformalųjį rajono vaikų ir jaunimo gamtinį, ekologinį ugdymą, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas; gerinti skaitmenines vaikų ir jaunimo kompetencijas, įtraukiant juos į skaitmeninio turinio apie gamtą ir ekologiją kūrimą ir naudojimą.

    • Sukurta virtuali edukacinė-pažintinė programa su turinio valdymo sistema ir pritaikymu mobiliesiems įrenginiams, skirta supažindinti su Plungės parku. Parengti 3 maršrutai – Kultūros objektų, Augalų ir Gyvūnų – siūlys atraktyvią pažintį su įdomiausiais ir reikšmingiausiais aparko objektais (parengti žemėlapiai, sukurta lauko reklama).
    • Organizuojami praktiniai virtualios edukacinės-pažintinės programos įsisavinimo mokymai bei praktiniai gamtos pažinimo ir ekologiniai užsiėmimai, siekiant ugdyti aplinkos pažinimo ir gamtosauginius įgūdžius (kūrybines gamtos pažinimo dirbtuvės, meno plenerai, žaliosios pamokos prie bibliotekos auginamame vaistažolių sode, „sekretų“ laboratorijos ir kt.)

  4. Apie Plungės Viešąją Biblioteką ir Plungės Parką

    Biblioteka, įsikūrusi gamtine ir istorine prasme išskirtinėje vietoje – viename iš Lietuvos kultūros paveldui priklausančio M.Oginskio dvaro sodybos pastatų - restauruotoje XIX a. laikrodinėje oranžerijoje. Dvarą ir biblioteką supa didelis, beveik 60 ha, parkas, kultūrine, socialine ir gamtine prasme itin svarbus ir reikšmingas ne tik miestui, bet ir visai šaliai. Įsikūrusi žaliausioje ir gražiausioje miesto zonoje biblioteka siūlo pačią tyriausią vizualinę komunikaciją. Ji niekaip negali ignoruoti jai atitekusios išskirtinės vietos ir nepaisyti čia egzistuojančių sugyvenimo su gamta taisyklių, todėl nuo pat įsikūrimo pradžios, skleidžia žaliąją idėją ir kuria draugišką aplinkai biblioteką. Tęsiant senąją dvaro tradiciją, prie bibliotekos pradėtas kurti vaistažolių sodas, auginamos gėlės, būdingos seniesiems dvarams, sodinami medžiai. Vaikų bibliotekos pastato palėpėse įsikūrę Raudonojoje knygoje įrašyti šikšnosparniai, medžių drevėse lizdus suka taip pat valstybės saugomi dančiasnapiai. Parke daug senų, retų medžių ir augalų. Taigi, biblioteka yra puiki vieta ekologiniam švietimui ir ugdymui. O nuo 1998 m. vienu iš savo veiklos prioritetų pasiėmusi neformalųjį švietimą, rengusi ne vieną, tarp jų, ir tarptautinį projektą, turinti profesionalius specialistus ir didelę šio darbo patirtį, biblioteka gali būti neformalaus ekologinio ir gamtinio vaikų ir jaunimo ugdymo centru.


Kaip naudotis ?

  1. Kaip pasirinkti turo kategoriją ?

    Plungės išmaniojo parko svetainėje yra trys skirtingi turai : gyvūnų turas, augalų turas, bei kultūros turas. Patekti į turo puslapį galite nuspaudę meniu mygtuką (viršutiniame kairiajame kampe) ir iš meniu pasirinkite punktą "Turas", o atsidariusiame puslapyje, paslinkus į apačią išsirinkite vieną iš turų ir nuspauskite nuorodą "aplankyti turą". Iš titulinio puslapio į pasirinkto turo puslapį patekti galite nuspaudę nuorodą "aplankyti turą", ties kiekvieno turo aprašymu.


  2. Kaip atrasti turo objektą svetainėje ?

    Visus objektus galite peržiūrėti "Turas" puslapyje slinkdami žemyn (patekti į turo puslapį galite nuspaudę meniu mygtuką viršutiniame kairiajame kampe ir iš meniu pasirinkę punktą "Turas"). Čia objektai pateikiami sunumeruoti didėjančia tvarka pagal objekto poziciją konkrečiame ture. Atkreipkite dėmesį, kad visiems turams priklausančių objektų numeriai, bei nuotraukų rėmeliai turi skirtingas spalvas: augalų turo - geltona, gyvūnų - ruda, o kultūros - žalia. Bet jeigu ieškote konkretaus objekto ir numanote kuriai kategorijai (augalų, gyvūnų ar kultūros) jis priklauso paprasčiau ieškoti atsidarius to tipo turą (kaip tai padaryti aprašyta 1 punkte).
  3. Kaip parsisiųsti turo žemėlapį ?

    Parsisiųsti bendrą žemėlapį galite turo puslapyje nuspaudę nuorodą "Parsisiųsti žemėlapį" (paveikslėlyje pažymėta raudonai) 

    O norint parsisiųsti konkretaus turo žemėlapį, tai galėsite padaryti nuėję į norimo turo puslapį ir žemėlapio apačioje nuspaudę nuorodą "Parsisiųsti žemėlapį" (paveikslėlyje pažymėta raudonai). 


  4. Kaip naudotis turo žemėlapiu ?

    Bendrą visų turų žemėlapį rasite puslapyje "Turas" , nuspaudę ant nuorodos "Žemėlapis" (paveikslėlyje pažymėta raudonai).  

    Atsidariusiame žemėlapyje sužymėti visi turo obejektai. Jie sužymėti pagal spalvas: augalų turo - geltona, gyvūnų - ruda, o kultūros - žalia. Žemėlapyje nuspaudus ant objekto žymeklio  atsidarys to objekto puslapis. Žemėlapį galite priartinti ar atitolinti nuspaudę  "+" arba "-" mygtukus esančius žemėlapio apačioje, dešinėje (paveikslėlyje pažymėta raudonai) . Išjungti žemėlapį galite nuspaudę "X" žemėlapio viršuje, centre (paveikslėlyje pažymėta raudonai) .


  5. Kaip atrasti turo objektus parke ?

    Objektus galite rasti naudodamiesi žemėlapiu/lankstinuku, jį gausite atvykę į Plungės parko laikrodinę, arba parsisiųsti ir atsispausdinti patys(kaip tai padaryti aprašyta 3 punkte). Dalis parko objektų, kurie turi nuolatinę vietą, bus pažymėti  lentelėmis su Plungės išmaniojo parko logotipu, objekto numeriu, pavadinimu, QR kodu ir nuoroda į objekto puslapį.

     


  6. Kaip naudotis turu mobiliuosiuose įrenginiuose ?

    Plungės parko svetainė pritaikyta mobiliems įrenginiams. Kad galėtumėte pilnai naudotis jos funkcijomis, užėję į turo puslapį, nuspauskite mygtuką "Leisti" ir suteikite leidimą naudoti jūsų įrenginio vietą (jūsų buvimo vieta reikalinga, kad galėtume atvaizduoti žemėlapyje kur esate jūs ir artimiausio turo objekto suradimui).

     


  7. Kaip atrasti artimiausią turo objektą ?

    Norint rasti artimiausią objektą, pirmiausia suteikite leidimą nustatyti jūsų buvimo vietą (kaip tai padaryti aprašyta D.U.K. 6 punkte) ir puslapyje "Turas" nuspauskite mygtuką "Rasti artimiausią objektą" 

    Norint rasti artimiausią konkretaus turo objektą, nuspauskite mygtuką "Rasti artimiausią objektą" , pavyzdžiui augalų ture: 

     


  8. Kaip nuskaityti QR kodą ?

    Norint nuskaityti QR kodą, pirmiausia reikia įrenginio su interneto ryšiu ir fotokamera, tam puikiai tiks išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris. Savo įrenginyje atverkite barkodų nuskaitymo programą ir nutaikykite į QR kodą - programa pati nuskaitys kodą ir galėsite atidaryti objekto puslapį. Jeigu neturite QR kodų nuskaitymo programėlės Android telefonams ją galite parsisiųsti čia, o iOS čia.


Bendradarbiavimas

  1. Dirbkime kartu

    Jei norite prisijungti prie "Plungės Išmaniojo Parko" misijos rašykite arba skambinkite. Visada šiltai priimsime ir pavaišinsime kava ar arbata. Kontaktai: Virginija Liutikaitė, El. paštas: infocentras@plunge.rvb.lt, Tel. nr.: (8 448) 71393


Informacija rėmėjams

  1. Informacija

    Kviečiame prisidėti prie "Plungės Išmaniojo Parko" projekto ir padėti sustiprinti neformalųjį rajono vaikų ir jaunimo gamtinį, ekologinį ugdymą, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas; gerinti skaitmenines vaikų ir jaunimo kompetencijas, įtraukiant juos į skaitmeninio turinio apie gamtą ir ekologiją kūrimą ir naudojimą. Kartu, draugiškoje bei kreatyvioje atmosferoje, kurkime išskirtinį gamtos ir kultūros lauką. Kontaktai: Violeta Skierienė, El. paštas: vskieriene@plunge.rvb.lt, Tel. nr.: +370 69811994.