Back

Paprastasis ąžuolas

main image decoration

02.

Tuoj už Vakarinių tvenkinių (objektas 07, Kultūros turas) tilto, kairėje pusėje, ant stataus tvenkinio kranto į dangų stiebiasi įspūdingo stoto aukštas dvikamienis ąžuolas.  

Tai vienas didžiausių ir gražiausių parko ąžuolų – dvikamienis PAPRASTASIS ĄŽUOLAS ( lot. - Quercus robur). Medis yra pasiekęs pilną brandą. Pagrindinis jo kamienas 3,5 m aukštyje šakojasi į du kamienus. Medžio aukštis 27,6 m, kamieno apimtis 1.3 m aukštyje - 4,48 m.

Atidesniems ir kantresniems (smalsesniems!) siūlome pabandyti keletą metrų nuo ąžuolo į šiaurę, kitoje palei tvenkinį vedančio tako pusėje, brūzgynuose surasti bandomą atkurti kadaise čia augusį paprastųjų skroblų „ratą“. Ratu susodinti skroblai, liepos yra sena ir paplitusi dvaro parkų tradicija.

Apsukę magiškąjį medžių ratą, sugrįžtame į pagrindinę alėją ir, įspūdingu medžių „tuneliu“, ypač patraukliu alinančiai karštą vasaros dieną, keliaujame prie vieno iš gražiausių parko medžių - MYKOLO OGINSKIO LIEPOS. Alėja veda pro aukščiausius parko medžius, žūtbūtinai kovojančius už ne tokią dosnią šiaurinę saulę ir visomis išgalėmis besiplėšiančius iš tankmės.


Būtinai nepraleiskite progos užvertę galvas pasigrožėti įspūdingomis žaliomis išlakių medžių virūnėmis!