Back

Š.m. rugpjūčio 15-16 d. Plungės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkės Uršulė Padagienė ir Gintarė Gurevičiūtė dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Elektroninė informacija  bibliotekoms“ (ang. Electronic Information for Libraries, toliau  EIFL) iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ (angl. The Young African Library Innovators initiative, YALI) viešųjų bibliotekų inovacijų seminare. Rugpjūčio 14–17 d. Lietuvoje ir Lenkijoje vykstančiais renginiais ir vizitais siekiama Afrikos viešųjų bibliotekų atstovams perduoti kitų besivystančių ir pereinamosios ekonomikos šalių patirtis ir idėjas.

Rugpjūčio 15 d. buvo skirta seminaro dalyvių, atvykusių iš Afrikos, susipažinimui (dalyviai atvyko iš Zambijos, Ugandos, Tanzanijos, Pietų Afrikos Respublikos, Namibijos, Ganos, Alžyro, Kenijos). Dalyviai pristatė bibliotekas, kurias atstovauja, įgyvendinamas veiklas, problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria. Pastebėta tai, kad didžioji dalis bibliotekininkų iš Afrikos susiduria su panašiomis problemos, tokiomis kaip mažas kompiuterinis raštingumas, skaitymo įgūdžių stoka, mažas vietos savivaldos dėmesys ir finansavimas bibliotekoms (dažnai lėšos skiriamos arba bibliotekininko atlyginimui, arba bibliotekos išlaikymui). Nepaisant šių problemų bibliotekininko profesija Afrikoje yra ypatingai gerbiama, o patys bibliotekininkai labai motyvuoti ir nuoširdžiai atlieka savo darbą, už kurį kartais negauna ir atlygio. Dienos „vinimi“ tapo Jurgio Didžiulio „Reanimacija“ - socialinis projektas, kurio tikslas naujame kontekste atgaivinti bibliotekas ir jų erdves, parodyti kaip keičiasi bibliotekos ir jų nauda bendruomenėms. Jurgis Didžiulis papasakojo, kaip kūrybiškai, su muzikos pagalba, padėjo bibliotekoms pritraukti skaitytojų, o vėliau, įtraukęs ir seminaro dalyvius atliko pasirodymą „Amberton“ viešbučio foje.

Rugpjūčio 16 d. buvo skirta Afrikos viešųjų bibliotekų atstovų pažinčiai su Lietuvos bibliotekomis, jų sistema, gerosiomis patirtimis ir įgyvendinamomis naujovėmis. Susirinkusius pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. EIFL viešųjų bibliotekų inovacijų programų vadovė Ramunė Petuchovaitė svečiams pristatė Lietuvos viešųjų bibliotekų sistemą ir organizaciją, Nacionalinės bibliotekos Strateginės plėtros departamento vadovas Eugenijus Stratilatovas apžvelgė projekto „Bibliotekos pažangai 2“ eigą ir rezultatus, kuriais džiaugiasi visos šalies viešosios bibliotekos.

Įžvalgomis ir pasakojimais apie įgyvendintus projektus dalijosi ir specialistai iš Utenos, Kauno, Šiaulių,  Klaipėdos, Pasvalio ir Vilniaus viešųjų bibliotekų.

Seminaro metu kultūrinės veiklos vadybininkės Uršulė ir Gintarė pristatė Plungės viešosios bibliotekos i įgyvendinamą projektą „Plungės išmanusis parkas“, kuris pasirinktas kaip projektas „ išeinantis iš bibliotekos ribų“, kai tuo tarpu didžioji dalis pristatomų projektų buvo iš technologijų srities (3D spausdintuvai, robotikos dirbtuvės, kompiuteriniai žaidimai vaikams su specialiais poreikiais ir pan.). Seminaro dalyviams buvo pristatyta pati biblioteka, projekto tiks ai, statistika, iššūkiai, su kuriais susidūrėme kurdami ir įgyvendindami „Plungės išmaniojo parko projektą“. Taip pat buvo pademonstruota pati svetainė, jos struktūra, virtualus žemėlapis ir keletas parkui svarbių objektų. Susidurta su iššūkiu, kaip nesant parko teritorijoje pademonstruoti artimiausią virtualaus turo objektą ir kaip veikia GPS signalas keliaujant po parką.

***

Apie EIFL

Nevyriausybinė organizacija „Elektroninė informacija  bibliotekoms“ (ang. Electronic Information for Libraries, toliau  EIFL) sukurta 1999 metais. Tais pačiais pradėjo veikti ir Lietuvoje. Organizacija veikia Afrikoje, Azijoje, Europoje ir Pietų Amerikoje, kad suteiktų galimybes švietimo plėtrai, mokymui, moksliniams tyrimams ir tvariam bendruomenės augimui.

Kitos naujienos

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA KVIEČIA SUSIPAŽINTI SU INOVACIJOMIS PARKE

Plačiau

Plungės parko objektai bus sužymėti ant XVII a. akmenų

Plačiau