Back

Projektu buvo siekiama naudojant įvairias technologijas didinti skaitmeninę Plungės parko objektų sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, tuo pačiu aktualizuojant kultūros paveldą ir gamtą bei tobulinti „Plungės išmaniojo parko“ projektą. Parke atsirado 18 vnt. akmenų, kurie, manoma, yra iš ankstesniojo šioje vietoje stovėjusio dvaro (apie XVII a.) pamatų. Juose įmontuoti objektams priskirti QR kodai, kuriuos nuskanavus su turima išmaniaja priemone patenkama į „Plungės išmaniojo parko“ svetainę, kur lietuvių ir anglų kalbomis rašoma apie objektą. Taigi šiuo metu dar lengviau galima rasti informaciją apie svarbiausius objektus parke.

Taip pat šiuo projektu sukurtas virtualus turas, į kurį patalpinta 10 vnt. skirtingų parko objektų 360 laipsnių nuotraukų. Virtualus turas patalpintas į „Plungės išmaniojo parko“ svetainę https://plungesparkas.lt/lt/virtualus-turas? . Šį turą galima žiūrėti esant bet kur ir apžvelgti objektus 360 laipsnių kampu pasijaučiant lyg būtum čia ir dabar. Tačiau, norint pamatyti tikrąsias virtualaus turo galimybes reikia stebėti turą pro virtualios realybės akinius. Šiuo projektu biblioteka įsigijo 12 vnt. virtualios realybės akinių ir grupėms, moksleiviams, svečiams vedą virtualias ekskursijas. Bibliotekos darbuotojai, kviečia į edukacinius užsiemimus, kurių metu patrauklia ir šiuolaikiška forma ugdomi skaitmeninių technologijų igūdžiai ir žinios apie Plungės parko objektus. 
Nuoširdžiai dėkojame įmonėms UAB „Strategas“, UAB „Vensva“ ir UAB „Maneda“prisidėjus prie „Plungės išmaniojo parko“ virtualaus turo gamybos.

Kitos naujienos

PROJEKTĄ „PLUNGĖS IŠMANUSIS PARKAS“ PAPILDYS HOLOGRAMOS

Plačiau

"PLUNGĖS IŠMANUSIS PARKAS" PRISTATYTAS BIBLIOTEKININKAMS IŠ AFRIKOS

Plačiau