Back

Penkiakamienis uosis

main image decoration

07.

Dar kartą kertame Vakarų tvenkinių grandinę ir, lydimi jaukių krintančio vandens garsų, sugrįžtame į centrinę parko dalį, ir, pirmiausia, įžengiame į šviesią SKROBLŲ alėją. Rudenį skroblų alėja šviečia ryškiai geltona spalva, o pavasarį ir vasarą parką puošia gaivi ir gležna jų žaluma.

Skroblų alėjos gale, netoli apžvalgos KALVELĖS, stovi PENKIAKAMIENIS UOSIS. Pasak legendos, jį pasodinęs penkių vaikų tėvas. Norintiems susilaukti gausios šeimos, verta pabandyti apibėgti apie medį penkis kartus. sakoma, padeda...

Įdomi ir visa aikštelė, kurioje auga legendis uosis. Ši vieta - viena gražiausių ir įspūdingiausių vietų visame parke.

Palei tvenkinį, prie tako galėsite apkabinti didžiulius gražuolius KAŠTONUS – jau pavargusius, bet dar tvirtai stovinčius.

Toje pačioje pievoje – ir įspūdinga ąžuolų grupė. Čia auga PAPRASTIEJI IR RAUDONIEJI ĄŽUOLAI. Raudonasis ąžuolas Europoje pradėtas sodinti daugiau nei prieš šimtą metų ir dabar gana dažnas. Savaime šis ąžuolas auga Šiaurės Amerikoje. Jis pamėgtas dėl savo dekoratyvumo, spartesnio augimo, nereiklumo dirvožemiui. Tačiau šalčiams ir šalnoms truputį jautresnis nei paprastasis ąžuolas. Lapus skleisti ir žydėti raudonasis ąžuolas pradeda kiek anksčiau nei paprastasis. Gilės prinoksta antrųjų metų rugsėjį. Rudenį šio ąžuolo tikrai nesumaišysite su kitais - jo lapija ryškiai nurausta.

Galingas EUROPONIS MAUMEDIS (kad tiksliai nustatyti jo amžių ir rūšį, medžių specialistai į Vilnių išsivežė jo kankorėžių (jums pavyks, jei rasite kokį – jie tikrai įdomūs). Jaunieji ąžuolyno ąžuolai - vadinami RAUDONIEJI. Verta atkreipti dėmesį į jų lapų formą – jie kitokie, statesniais kampais.

 


Pasak legendos, uosį pasodinęs 5 vaikų tėvas. Ir šiandien, jei norite laimingai susilaukti būrio vaikų, verta apibėgti apie storą, penkiašakį jo kamieną penkis kartus.