Back

Penkiakamienis uosis

main image decoration

07.

Priešais apžvalgos KALVELĘ augusio PENKIAKAMIENIO UOSIO irgi nebėra. Pasak legendos, kadaise jį pasodinęs penkių vaikų tėvas, ir norintiems susilaukti gausios šeimos buvę verta apibėgti apie medį penkis kartus. Sako, padėdavo... Gaila, dabar jau tai nebepadės niekam.

Tačiau ne mažesnio dėmesio verta ir pati vieta, aplinka, kurioje augo garsusis uosis. Viena iš 5 centrinėje parko dalyje kuriant parką specialiai suformuotų aikštelių, "boksų", yra viena įspūdingiausių parke. Būtent čia augo gražiausi ir tvirčiausi šventojo miško, o vėliau, ir parko ąžuolai.

O dar kartą kirtę Vakarinių tvenkinių grandinę ir lydimi jaukių krintančio vandens garsų sugrįžę į centrinę parko dalį pirmiausia įžengiame į šviesią SKROBLŲ alėją, vieną tokią išskirtinai aiškią ir tankią visame parke. Rudenį alėja skleidžia eįtikėtiną auksinę šviesą, o pavasarį ir vasarą keliautojus apgaubia gaivia žaluma.

Palei Veidrodinį tvenkinį, prie tako būtinai apkabinkite didžiulius gražuolius KAŠTONUS – jau pavargusius, bet dar tvirtai stovinčius.

Toje pačioje pievoje – ir vis dar įspūdinga ąžuolų grupė. Čia auga mums įprasti senieji, PAPRASTIEJI, ir jaunesni, RAUDONIEJI ĄŽUOLAI. Raudonasis ąžuolas Europoje pradėtas sodinti daugiau nei prieš šimtą metų ir dabar jau gana dažnas. Jis pamėgtas dėl savo dekoratyvumo, spartesnio augimo, nereiklumo dirvožemiui. Tačiau šalčiams ir šalnoms jis truputį jautresnis nei paprastasis ąžuolas. Lapus skleisti ir žydėti raudonasis ąžuolas pradeda kiek anksčiau nei paprastasis. Gilės prinoksta antrųjų metų rugsėjį. Rudenį šio ąžuolo tikrai nesumaišysite su kitais - jo lapija ryškiai nurausta. O ir jų lapai kitokie, statesniais, karpytais kampais.

Tikrai pamatysite ir alingąjį EUROPONĮ MAUMEDĮ. Kad tiksliai nustatyti medžio amžių ir rūšį, arboristai į Vilnių išsivežė jo kankorėžių. Beje, Jums tikrai pasiseks, jei rasite kokį – kankorėžiai labai gražūs. 


Priešais apžvalgos kalvelę, kitoje skroblų alėjos pusėje augęs galingas, legendomis apipintas Penkiakamienis uosis griuvo 2019-aisiais.  Taip neliko dar vienos ypatingos parko vertybės.