Back

Maloningosios Mergelės Marijos koplytėlė

main image decoration

02.

Prieš pagrindinius dvaro sodybos vartus, buvusiose Plungės dvaro valdos ribose XIX a. pirmojoje pusėje pastatyta tašyto akmens Maloningosios Mergelės Marijos koplytėlė. Šalia buvusio Žemaičių Kalvarijos – Plungės vieškelio pastatyta koplytėlė susijusi su ankstesniais dvaro šeimininkais Zubovais. Ant koplytėlės iškaltas lietuviškas-žemaitiškas užrašas skelbia, kad koplytėlė pastatyta 1845 m. gegužės 17 d., pašventinta to paties mėnesio 20 d. Fasado pusėje esančiame įraše apeliuojama į  švč. Mergelės Marijos globą. 

Koplytėlė nuo pat atsiradimo buvo skirta ne tik dvarui, bet ir plungiškiams, miestelio apylinkių gyventojams, kurie, ateidami į miestą ar iš jo išvykdami būtinai prie jos sustodavo ir atiduodavo pagarbą Dievo motinai. Sakoma, kad, atsisėdę ant šalia stovėjusių suolelių, apsiaudavo rankoje iki miesto ribos atsineštus batus.


Supratingai prižiūrima iki šiol buvusių sodybos šeimininkų, koplytėlė ir joje esanti švč. Mergelės Marijos skulptūra išlaikė savo pirminę išvaizdą ir beveik nėra pakitusi.